Jak správně prostírat stůl v kuchyni?

Prostírání stolu je jedním z nejdůležitějších kroků při přípravě jídla a podávání jídla. Správně prostřený stůl nejen vypadá dobře, ale také zajišťuje, že všechny potřebné předměty jsou na dosah ruky a snadno dostupné pro hosty. V tomto článku se podíváme na to, jak správně prostírat stůl v kuchyni.

1. Začněte s čistým stolem

Než začnete prostírat stůl, ujistěte se, že je čistý a suchý. Pokud máte ubrus, položte ho na stůl. Pokud ne, můžete použít kvalitní stolní podložku, která ochrání váš stůl před poškrábáním a znečištěním.

2. Položte talíře a příbory

První věcí, kterou byste měli položit na stůl, jsou talíře. Pokud máte více druhů talířů, položte největší talíře dole a postupně se zmenšujte. Poté položte příbory, přičemž vidličky by měly být nalevo od talíře a nože napravo. Pokud máte lžíce, položte je vedle vidliček.

3. Přidejte sklenice a nápoje

Pokud plánujete podávat nápoje, položte sklenice napravo od talíře, přičemž největší sklenice by měly být vepředu. Pokud plánujete podávat víno, položte sklenice na pravou stranu sklenice na vodu. Pokud plánujete podávat více druhů nápojů, položte sklenice vedle sebe.

Pro správné prostření stolu můžete použít i další doplňky jako jsou ubrusy, květiny, svíčky a další dekorace.

4. Přidejte talíře na chléb a přílohy

Pokud plánujete podávat chléb nebo přílohy, položte malé talířky nalevo od hlavního talíře. Pokud plánujete podávat máslo, položte ho na malý talířek a umístěte ho na levou stranu hlavního talíře.

5. Přidejte dekorace

Pro dokonalé prostření stolu můžete použít i další doplňky jako jsou ubrusy, květiny, svíčky a další dekorace. Tyto doplňky mohou dodat vášmu stolu osobitý vzhled a vytvořit příjemnou atmosféru pro vaše hosty.

Prostírání stolu je důležitou součástí přípravy jídla a podávání jídla. Správně prostřený stůl nejen vypadá dobře, ale také zajišťuje, že všechny potřebné předměty jsou na dosah ruky a snadno dostupné pro hosty. Sledováním těchto jednoduchých kroků můžete snadno a rychle prostřít stůl v kuchyni a vytvořit tak dokonalou atmosféru pro vaše hosty.

Pokud hledáte kvalitní nábytek do vaší kuchyně, navštivte naše stránky.