Dřevěné misky – stylový a ekologický doplněk vaší kuchyně

Dřevěné misky jsou v poslední době stále populárnějším doplňkem do každé kuchyně. Kromě toho, že jsou velmi stylové a příjemné na pohled, jsou také velmi ekologické a přírodní. Dřevo je totiž mnohem udržitelnější materiál než plast a jiné umělé materiály, které se běžně používají při výrobě kuchyňských potřeb.

Vyberte si misku podle vašich potřeb

Při výběru dřevěné misky je důležité myslet na to, jaké účely bude miska sloužit. Pokud hledáte misku na salát, je vhodné zvolit větší misku s vysokými stěnami, aby se do ní vešel celý salát a aby se při míchání salátu nevysypal na stůl. Pokud hledáte misku na ovoce, stačí zvolit menší misku s nižšími stěnami, která bude zároveň sloužit jako dekorace na vašem stole.

Dalším faktorem, který je důležitý při výběru misky, je druh dřeva. Většinou se používá buk nebo olše, ale existují i misky z exotických dřevin, jako je například třešeň nebo javor. Tyto misky jsou sice dražší, ale jsou také mnohem kvalitnější a odolnější.

Jak se o dřevěné misky starat

Stejně jako u všech dřevěných výrobků, je důležité se o dřevěné misky pravidelně starat. Miska by měla být po každém použití omyta vlažnou vodou a osušena měkkým hadříkem. Pokud se na misku dostane nějaká skvrna, můžete ji ošetřit citronovou šťávou nebo octem. Pokud je miska velmi špinavá, můžete ji ošetřit speciálním čistícím prostředkem pro dřevo.

Je také důležité misku pravidelně natírat olejem. Olej chrání dřevo před vysycháním a zabraňuje vniknutí vlhkosti do dřeva. Ideální je použít lněný olej, který je velmi kvalitní a přírodní. Olej nanášejte na misku tenkou vrstvou a nechte vsáknout do dřeva. Poté misku otřete suchým hadříkem.

Dřevěné misky jsou skvělým doplňkem každé kuchyně. Jsou nejen stylové a příjemné na pohled, ale také ekologické a přírodní. Pokud se o ně dobře staráte, budou vám sloužit mnoho let a budou se stále zdát jako nové.

Zde najdete širokou nabídku dřevěných misek