Tvrdé matrace – proč jsou lepší než měkké?


Tvrdé matrace – proč jsou lepší než měkké?

Problém měkkých matrací

Měkké matrace jsou sice pohodlné na oko, ale bohužel ne vždy na záda. Při dlouhodobém používání měkké matrace dochází k tomu, že se prohloubí a tím pádem nedokáže udržet správnou polohu těla. To může vést k bolestem v zápěstí, krku, hlavě a zejména v bederní páteři.

Výhody tvrdých matrací

Tvrdší matrace zajišťují pevnou oporu celého těla a tím pádem přispívají ke správnému držení těla během spánku. Kromě toho pomáhají zlepšit krevní oběh, ulevit od bolesti zad a snižují riziko vzniku alergií na roztoče.

Jak vybrat správnou tvrdost matrace?

Abyste se vyhli bolestem zad a krční páteře, měli byste vybírat matraci, která vyhovuje vaší postavě. Vybrat si můžete ze tří tvrdostí – měkká, středně tvrdá a tvrdá. Pro správné rozhodnutí je nutné zvážit vaši váhu, postavu a přetížení páteře při vaší práci nebo při sportu. V případě, že vaše váha spadá do kategorie méně než 75 kg, doporučuje se matrace s měkkou či středně tvrdou pěnou. Pokud vážíte více než 75 kg, je lepší si pořídit tvrdou matraci.

Doporučené tvrdé matrace

Matrace ZEUS

Tvrdá matrace Zeus je speciálně navržena pro osoby s vyšší váhou a náročnějšími podmínkami pro spaní. Je vyrobená z polyuretanové pěny a má vysokou nosnost díky své struktuře.

Matrace AFRODITÉ

Pokud jste však spíše zastánce měkkých matrací, ale zároveň potřebujete podporu pro svá záda, může být matrace Aphrodité ideální volbou pro vás. Její vysoce kvalitní materiál se přizpůsobí vašemu tělu a tím pádem si užijete komfortní spánek s přidanou hodnotou.

Závěr

Vybrat si správnou matraci je klíčové pro náš spánek a zdraví našeho těla. Pokud trpíte bolestmi zad nebo krční páteře, doporučujeme zkusit tvrdší matraci. Na trhu je spousta výrobců a modelů, takže si jistě vyberete tu, která vám vyhovuje. Více kvalitních tvrdých matrací najdete například na našem webu.